MÜDÜRLÜKTE EYLEM!

Okullarının kapatılıp İmam hatip orta okuluna dönüştürüleceği söylentisi veliler tarafından kızgınlıkla karşılandı. Yaklaşık 300 veli toplanarak sloganlar atarak Akyazı Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplandılar.

Veliler çocuklarının okullarından ayrılmasına tepki göstermek amacıyla Milli Eğitim müdürü ile görüşme talep ettiler. Polisler velilerden 10 kişilik bir heyeti milli eğitim müdürü ile görüştürdü.
Veliler ile görüşen Milli eğitim Müdürü Mesut Papatya velilerin toplandığı yere gelerek onlara bir konuşma yaptı. Mesut Patatya velilere “bize böyle bir talep geldi ancak daha Kaymakam bey ile dahi bu konuyu görüşmedik siz bu konuyu nerden duyduysanız yanlış duymuşsunuz evet bize böyle bir talep geldi ancak buna biz karar veremeyiz Kaymakam beyle görüşüp konuyu il milli eğitim müdürlüne teklif sunulacak. İl milli eğitim müdürlüğü de okula bir keşif gönderip fikir beyanında bulunacaktır” dedi,

Milli Eğitim Müdürü Papatya ayrıca “ Görüyorum ki siz veliler olarak okulunuza sahip çıkıyorsunuz bunuda yetkililer görecektir” dedi.
Veliler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Ferhat Sağlam1

2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir