Müftülük Yeni Projeleri hayata geçiriyor

Sakarya Müftülüğü hafızlık eğitimi veren Kur’an kursu öğreticileri ile hafızlık eğitimi alan öğrencileryıllık motivasyon ve kaynaşma projesi kapsamında Sakarya Müftülüğü tarafından Sakarya genelinde faaliyet gösteren Kur’an kurslarında hafızlık eğitimi veren Kur’an kursu öğreticileri ile 10 sayfa ve üzeri hafızlık yapan öğrencilere yönelik organize edilen “Sakarya Hafızlar Motivasyon ve Kaynaşma Buluşması” Kahvaltı Programı, Hafızlık yapan 300’e yakın Kur’an kursu öğrencisi ve 100’e yakın Kur’an kursu öğreticisiyle birlikte çok sayıda davetlinin katılımlarıyla Elmas Otel’de gerçekleştirildi.

Hep birlikte yapılan kahvaltının akabinde gerçekleştirilen Buluşma Programı; Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Okuma Yarışması Türkiye 2.si Hafız Muhammet POLAT’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Sakarya Müftüsü İlyas SERENLİ katılımcılara hitaben bir açılış konuşması yaptı. Sakarya’nın en küçük hafızı Ahmet Efe UZAK tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetinin de yapıldığı Programda; Tarihçi – Yazar Mustafa TURAN’ın verdiği “Bir Sevdadır Hafızlık” konulu Konferans, katılımcı öğretici ve öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi.

İcra edilen sunumun ardından program; Sakarya genelinde Hafızlık eğitimi veren Kur’an kursu öğreticilerinin eğitim metodlarını ve tecrübelerini içeren bilgilendirme konuşmalarıyla tamamlandı.

Programın sonunda, programa katılan tüm Hafızlık yapan Kur’an kursu öğrencilerine Sakarya Müftülüğü tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

resim8539_2 resim8539_3 resim8539_5 resim8539_7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir