Mustafa Karataş Akyazı’da

Daha önce’de birçok ünlü ismi, konuşmacıyı, yazarı, Akyazı’ya getirerek Akyazılılarla buluşturan Akyazı Belediyesi bu yıl’da Sakarya Büyükşehir belediyesi ile birlikte organize ettiği “ Huzurlu Aile Hayatı konulu” konferans vermesi amacıyla Prof. Dr. Mustafa Karataş’ı Akyazı’ya getiriyor.

Sakarya Büyükşehir belediyesi ve Akyazı Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katılacağı “  Huzurlu Aile Hayatı ” konulu konferans  13 Aralık 2013 Cuma günü saat  18.30’da Akyazı Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

Televizyon ekranlarından da yakından tanınılan ve oldukça sevilen, bugüne kadar da otuzdan fazla ilmi makalesi yayınlanan ve pek çok eseri ve tebliğleri bulunan Mustafa Karataş, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında yüzlerce konferans verdi. İşte bu önemli konferanslardan biri olan “  Huzurlu Aile Hayatı ”  konulu konferansını vermek üzere Cuma günü ilçemize gelecek olan Mustafa Karataş sevenleri ile aynı gün saat 18.30’da Akyazı kapalı spor salonunda buluşacak

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı “Akyazı Belediyesi olarak bugüne kadar bir çok önemli ve sevilen  isimleri, değerli hocalarımızı Akyazı’ya getirerek Akyazılılar ile buluşturduk. Şimdi de Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Akyazı Belediyesinin katkılarıyla Türkiye’nin en değerli hocalarından biri olan değerli hocamız  Mustafa Karataş’ı Akyazı’da misafir edecek olmanın ve onun çok değerli konferanslarından birini dinleyecek olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz  hocamızı 13 Aralık Cuma günü saat 20.30’da Akyazı kapalı spor salonunda hocamızın değerli sohbetlerini Akyazılılara dinleteceğiz. Bu değerli konferans ücretsiz olup  Tüm halkımız davetlidir.  ” dedi.
Mustafa Karataş Kimdir?

1961 Yılında Sivas’ta doğan Mustafa Karataş, ilk ve ortaokulu Karabük’te okudu. Kastamonu’da başladığı İmam Hatip Lisesi’ni Sakarya’da bitirdi. 1984 Yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı Üniversitede 1989’da Hadis Yüksek lisansını, 1998’de Doktorasını tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Yardımcı Doçent olarak atanan Karataş, 2008’de Doçent 2013’te Profesör oldu.
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Hadis Anabilim Dalı Başkanlığı, Rehberlik Danışmanlık Birimi Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevler yapmış olan Karataş, Güzel Sanatlar/Hüsn-ü Hat ve Hadis dersleri verdi ve Hadis alanında birçok yüksek lisans ve doktora tezi yönetti. Diğer taraftan başarılı öğrencileri burs ve seminerlerle desteklemek amacıyla kurduğu İlim Hizmet Araştırma Merkezinde (İHAM) yüzlerce öğrenci yetiştirdi.
Otuzdan fazla ilmi makalesi yayınlanan ve pek çok eseri ve tebliğleri bulunan Mustafa Karataş, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında yüzlerce konferans verdi. İlmi toplantılar, araştırma, konferans ve seyahat amaçlı pek çok ülkeye giderek ilim ve fikir adamlarıyla görüşme imkânı buldu. 2004 yılından itibaren televizyon programı yapan Karataş, bugüne kadar Ramazan İftar Programları, Cuma Sabahları ve Muhabbet Kapısı olmak üzere beş yüzden fazla canlı yayın gerçekleştirdi.
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Mustafa Karataş, yurt içi ve yurt dışı konferanslarına, İHAM onursal başkanlığına ve televizyon programlarına devam etmektedir. İngilizce ve Arapça bilen Mustafa Karataş, evli ve dört çocuk babasıdır.
www.mustafakaratas.com ve twitter muhabbet_kapisi adreslerinden soru ve mesajlarınızla yazarımıza ulaşabilirsiniz.
Yayınlanmış Eserleri:
1. Her Yemekte Duâ
2. İbadetlerde Ruh ve Şekil
3. Mutlu Bir Yuva İçin Dört Mektup
4. Hadislerin Sayısı
5. Hz. Peygamberin Beden Dili
6. Kul Peygamber
7. En Güzel Duâlar
8. e-Fetv@
9. Hadis Rivayet Tarih

resim8657_2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir