Nail Kahveci’den basın açıklaması

Nail Kahveci Akyazı Belediye başkan aday adaylı başvurusu neticesinde Ak Parti Akyazı ilçe teşkilat başkanlığından istifa etmişti. İstifasının ardından bir açıklama yapan Kahveci açıklamasında “2010 yılı 2.Ayında Ak Parti genel merkezimizin tevecühhleri neticesinde başladığımız ilçe başkanlığı görevini 4 yıldır kesintisiz olarak yürütmekteyiz.

Bir süre zarfında başta siyasi olarak genel merkezimizle vekillerimiz ve İl başkanımızla idari ve siyasi olarak başta büyükşehir belediye başkanımız Zeki Toçoğlu beyefendi ve Akyazı Belediye başkanımız Yaşar Yazıcı beyle meclis üyelerimizle Köyler ve Orman köy statüsündeki köylerimize de il genel meclis üyelerimizle Altındere, Kuzuluk belediye başkanlarımızla da tam bir uyum ahenk içinde dolu dolu bir 4 yılı hizmetlerle geçirmiş olduk. Cefakar ve Vefakar köy mahalle temsilcilerimizi unutmak mümkün mü ? Ben bütün teşkilat üyelerime çok çok teşekkür ediyorum

Bu süre zarfında bir referandum ve birde genel seçim geçirdik. Referandumda %78 ile Karapürçekle birinciliği paylaştık. Genel seçimlerde ise %72 ile Sakarya’da ilk sırayı aldık. Akyazı ilçe teşkilatı ana kademesi, kadın ve gençlik teşkilatı ile yük alan bir konumda çabalarımızı sürdürdük.

İlçe teşkilatımızla tüm bu hizmetleri yaparken halkımızın seçtiği meşru siyasi aktürleri hep ön planda tuttuk. Milletvekilleri, Belediye Başkanları İl genel Meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri olarak siyasal destek sağladık ve tüm hizmetleri onların eliyle yapmaya gayret ettik. Onlara yardımcı olmaya çalıştık. Demokratik bir iklimi ilçe teşkilatına hâkim kılmaya çalıştık. Yapamadıklarımızı nedenleriyle izah ettik.

Sonuçta doğal bir süreç sayılabilecek Belediye başkan aday adaylığı için istifamız gündeme geldi.
Akyazı’nın siyasal potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda çok sayıda belediye başkan aday adayı ve belediye meclis üyesi aday adayı başvurusunun koordinasyonun da sağlıklı bir biçimde yürütülmesi açısından istifamı en geç zamana bırakmayı il başkanımla istişare ettim.

Aday adaylığı başvuru sürecinde tüm aday adaylarına partimizin bütün imkânları sonuna kadar sunulmuş. hatta teşvik ve destek sağlanmıştır. Barış ikliminin egemen olduğu böyle bir manzaranın Akyazı Ak Partimize çok yakıştığını söylemek bir hakkı teslim etmektir diye düşünüyorum. Bütün Aday adayı kardeşlerime başarılar dilerken yüksek teveccühlerinde dolayı da 9 belediye başkan aday adayı ve 60’ı aşkın belediye meclis üyesi aday adayı var teşekkür etmek isterim.

Ancak bütün bu başvurular Neticesinde bir belediye başkan adayı ve 25 tane de belediye meclis üyesi adayı olabilecektir. Aday adayı olup aday olamayanlar Ak Partililik duruşunu bozmalarsa ilerde bu tutumlarının referans olarak değerlendirileceğinden kuşku duyulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta bana bu kutsal görevi vererek onurlandıran Başbakanımıza MKYK üyemiz Çiğdem hanıma, İl başkanımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir belediye başkanımıza Akyazı, Altındere ve Kuzuluk belediye başkanlarımıza, İl genel ve belediye meclis üyelerimize ana kademe, Kadın ve gençlik kolları başkanı ve yönetim kurulu üyelerine belde başkanlarımıza köy ve mahalle temsilcilerimize köy ve mahalle muhtarlarımıza bize Akyazı’da %72 oy vererek bizleri onurlandıran Ak Parti ailesine sonsuz minnet ve şükranlarımı sunarım. Bilmeden üzdüğüm ya da kırdığım kimler varsa hepsinden özür dilerim.

Ben herkese hakkımı helal ettim. Sizlerinde hakkını helal etmenizi dilerim. Allah izin verirde başka görevlerde hizmet nasip olursa yine birlikte oluruz olmazsa merkezimiz ve teşkilatlarımızın tasarrufları ile ne tür bir görev tercih edilirse hiç şüphesiz orada oluruz 2004 ve 2009’da aday adaylıklarımızın sonucunda duruşumuzu bozmadık ve Ak Parti iktidarımızın 12 yıl boyunca bir insanın ömür boyunca göremediği şeyleri birlikte yaşadık ve müşerref olduk. Ak Parti ailesine tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah hakkımızın hayırlısını versin. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allaha emanet olun” dedi

Emre FİDAN

resim8439_2 resim8439_3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir