Okulda Yangın Tatbikatı Gerşekleştirildi!

Sakarya Akyazı Ticaret Meslek lisesinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.

 

Sakarya Akyazı Ticaret Meslek lisesinde Sakarya Büyükşehir belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. İtfaiye eğitmeni Hakan Yanık tarafından Öğrencilere yangın çıkması halinde ne yapacakları uygulamalı olarak anlatıldı.
Akyazı Ticaret Meslek lisesinde gerçekleştirilen tatbikatta, tahliye ve söndürme çalışmaları uygulamalı olarak gösterildi. Sakarya büyükşehir Belediyesi ve Akyazı itfaiye ekipleri, tatbikatta 2 katlı okul binasını boşalttı. Okulda mahsur kalan öğrenciler pencereden atlayarak tatbikatta görev aldı.
Yangın durumunda can ve mal kaybının en aza indirilebilmesi için alınan ve alınacak tedbirler hakkında okullarda konferanslar verdiklerini ve gerçeğini aratmayacak kadar başarılı geçen tatbikatlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye eğitmeni Hakan Yanık, Akyazı Ticaret Meslek lisesinde gerçekleştirdiğimiz yangın tatbikatında okulu nasıl boşaltmalıyız. Yangın esnasında yangın tüplerini nasıl kullanmalıyız bunları öğrencilerimize uygulamalı olarak öğretemeye çalışıyoruz dedi. İtfaiye eğitmeni Yanık özellikle 110 numaralı yangın ihbar telefonunun boş yere meşgul edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.
Okul Müdürü Abdulkadir Tiryakioğlu, Gerçeğini aratmayan tatbikatta görev alan belediye itfaiye ekipleri ile öğrencilerini kutlayarak teşekkür etti.

 

Sezai YOLCUOĞLU

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir