Okulun Bakımını Öğretmenler Yapıyor

 

 

Akyazı İnönü ilköğretim okulu maddi imkânsızlıklar nedeniyle okulun bakımını ve boyasını öğretmenler yapıyor.
 Öğretmenler imece usulü çalışarak okulun bakımını üstlendi. Okul bahçesinde bulunan ağaçların budanması resim öğretmeni İlhami Diksoy, çimlerin biçilmesi sınıf öğretmeni Muharrem Küçükuysal, okulun boyası Paris ilköğretim okulu müdür yardımcısı Hayrettin Üzbe tarafından yapılıyor.

Hiçbir sivil toplum kuruluşlarından destek alamadıklarını belirten okul müdürü Recep Furuncuoğlu, okulumuz 2012-2013 eğitim ve öğretim yılına hazırlamak için hiçbir kurumdan destek alamadık. Okulumuzun bahçesinde bulunan ağaçların budanması ve çimlerin kesilmesi için belediyeden yardım istedik. Bize verilen cevap “belediye olarak okulların bahçesine çarşı içi ve asfalt yama çalışması yaptıklarından dolayı şimdilik giremedikleri” oldu.

Bizimde okulu eğitim ve öğretime yetiştirebilmemiz için okulumuzda görevli öğretmenlerimiz tarafından ağaçlar budanıyor çimler biçiliyor. Sınıflar kapılar ve okul dış cephe boyasını yapıyoruz. Velilerimize ve yetkililere sesleniyorum bizler sizlerin yavrularınızı eğiten geleceğe hazırlayan öğretmenleriz dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir