» 
Operasyonun akıllara getirdiği sorular!
a aa
Tarih : 19 Aralık 2013 19:53
Operasyonun akıllara getirdiği sorular!
Türkiye'yi sarsan yolsuzluk operasyonuna ait polisin zanlılara ait çektiği görüntüler, kafaları karıştırdı.
Operasyonun akıllara getirdiği sorular!
reklam

Aralarında bürokratlar, ünlü işadamları ve bakan çocuklarının da olduğu 52 kişinin gözaltına alındığı rüşvet ve yolsuzluk operasyonu gündemdeki yerini koruyor.

3 ayrı soruşturmayı aynı güne getirilmesi ve zamanlama beraberinde soru işaretleri doğurdu. Zanlılar savcılığa çıkmadan soruşturmaya ait olduğu ileri sürülen görüntülen ve dökümanlar gazetelere servis edildi. İşte o görüntülerde bazı ayrıntılar dikkat çekiyor.

Barış Güler’in ofisinin yakınlarında çekilen fotoğraflarda, içinde nakit para olduğu tahmin edilen bir valiz görülüyor.

Nuru Osmaniyye Caddesi üzerinde yer alan Orient Bazaar isimli iş yerinin önündeki bu valiz görülüyor. Valizin biraz ilerisindeki isimler ise, Halil İbrahim Akkaya ve Özgür Özdemir.

BEKİR BOZDAĞ’DAN SAVCILARA SUÇ DUYURUSU!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamada, soruşturmanın gizliliği ihlal edildiği için suç duyurusunda bulunuyorum, dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adalet Komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada, “Soruşturmanın gizliliğini ihlal eden savcılar hakkında Başbakan Yardımcısı olarak Adalet Komisyonu huzurunda suç duyurusunda bulunuyorum.” dedi.

bekir-bozdagdan-savcilara-suc-duyurusuRüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ‘Soruşturmanın gizliliğini ihlal edenlerle ilgili suç duyurusunda bulunuyorum” dedi.

Başbakan Yarcımcısı Bekir Bozdağ’dan İstanbul merkezli yürütülen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili açıklama geldi.

Bozdağ şöyle konuştu:

‘AK Parti hükümetlerinin yüzü aktır, alnı aktır. Biz büyük bir aileyiz. Bu aile içinde birilerinin eksikliği olduğu zaman bugüne kadar bunu hiç örtmedik, örtülmesine de izin vermedik.

‘DEVLETİ TANIMAYANLARA TANITMAK LAZIM’

Soruşturmanın gizliliği ihlal edildi. Devleti tanımayanlara devleti tanıtmak lazım. Bakanın, valinin, emniyet müdürünün soruşturmadan haberi yok bu doğru.

Ama bazı gazetecilerin, gazetelerin, internet sitelerinin haberi var. Manşet manşet ortaya koyuyorlar. Bazı gazeteler her şeyi bilirken ben Başbakan Yardımcısı olarak bir şey bilmiyorsam burada herkesin düşünüp bir durması lazım.

‘KİM SIZDIRIYOR?

Bunları kim sızdırıyor? Soruşturmanın gizliliğini ihlal eden savcılarsa savcılar, zabıt katibiyse katipler, adli kolluksa adli kolluk hakkında Başbakan Yardımcısı olarak Adalet Komisyonu huzurunda suç duyurusunda bulunuyorum.’

İŞTE O FOTOĞRAFLARDAKİ SORU İŞARETLERİ!

1.20131219152256.jpg

Nisan ayında saat gecenin onunda zifiri karanlık olması gereken hava nasıl aydınlık oluyor?

2.20131219152434.jpg

2009 yılına ait görüntünün 14 aylık olduğu söylenen soruşturma dosyasında işi ne? Sol tarafta yer alan yeni kasa Opel Astra şaşırttı. Söz konusu model 2010 yılında piyasaya sürüldü. Üstelik çekim 2009 yılının başı…

4.20131219154055.jpg

Şubatın 16’sında giyilen kıyafetler sonbaharda giyilebilecek türden. Para dolu valizin ortada bırakılması da tuhaf karşılandı.

3.20131219153331.jpg

Havanın yeni kararmaya başladığı saatlerde her şey olması gerektiği gibi. Oysa ilk kare gün ortası gibi.

internethaber

Etiketler :

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

  • İçişleri Bakanlığından berberler için genelge

   İçişleri Bakanlığından berberler için ...

   İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Berber/Güzellik Salonu/Kuaförlerin Açılması” konulu genelge gönderdi. Genelge ile tüm dünyada devam eden yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınının halk sağlığı...

  • Kontrolden çıktı ağaca çarparak durabildi

   Kontrolden çıktı ağaca çarparak durabi...

   Edinilen bilgilere göre sabah saatlerinde virajı alamayan sürücü kontrolünü kaybederek önce çöp konteynırına ardından ağaca çarparak durabildi. Kazada yaralı olmazken araçta maddi hasar meydana...

  • YSK yasak getirmişti Akyazı’da muhtar adaylarının Pankart ve afişleri toplandı

   YSK yasak getirmişti Akyazı’da m...

   YSK, muhtar adaylarının pankart, döviz ve afiş kullanmasına yasak getirmişti. Bu kapsamda Akyazı'da muhtarların pankartları toplandı. Sakarya Valiliği önceki gün yaptığı açıklamada, Köy Muhtarlığı ve...

  • Cumhur İttifakı adayları Akyazı’da istişare toplantısı yaptı

   Cumhur İttifakı adayları Akyazı’...

   Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti ve MHP'de Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan ve Meclis Üyesi adayları istişare toplantısı yaptı. Cumhur İttifakı Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan, AK...

  • Suriyeli aile büyük korku yaşadı Pazarda bulundu

   Suriyeli aile büyük korku yaşadı Pazar...

   Akyazı Pazar Yeri'nde kaybolan Suriyeli çocuk ailesine teslim edildi. Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen Suriyeli bir ailenin erkek çocuğu, pazar yerinde kayboldu. Vatandaşların bulduğu çocuk...

AKYAZI ANKET

Üzgünüm, anket şu an aktif değil!

GÜNÜN HABERLERİ