Operasyonun akıllara getirdiği sorular!

Aralarında bürokratlar, ünlü işadamları ve bakan çocuklarının da olduğu 52 kişinin gözaltına alındığı rüşvet ve yolsuzluk operasyonu gündemdeki yerini koruyor.

3 ayrı soruşturmayı aynı güne getirilmesi ve zamanlama beraberinde soru işaretleri doğurdu. Zanlılar savcılığa çıkmadan soruşturmaya ait olduğu ileri sürülen görüntülen ve dökümanlar gazetelere servis edildi. İşte o görüntülerde bazı ayrıntılar dikkat çekiyor.

Barış Güler’in ofisinin yakınlarında çekilen fotoğraflarda, içinde nakit para olduğu tahmin edilen bir valiz görülüyor.

Nuru Osmaniyye Caddesi üzerinde yer alan Orient Bazaar isimli iş yerinin önündeki bu valiz görülüyor. Valizin biraz ilerisindeki isimler ise, Halil İbrahim Akkaya ve Özgür Özdemir.

BEKİR BOZDAĞ’DAN SAVCILARA SUÇ DUYURUSU!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamada, soruşturmanın gizliliği ihlal edildiği için suç duyurusunda bulunuyorum, dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adalet Komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada, “Soruşturmanın gizliliğini ihlal eden savcılar hakkında Başbakan Yardımcısı olarak Adalet Komisyonu huzurunda suç duyurusunda bulunuyorum.” dedi.

bekir-bozdagdan-savcilara-suc-duyurusuRüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ‘Soruşturmanın gizliliğini ihlal edenlerle ilgili suç duyurusunda bulunuyorum” dedi.

Başbakan Yarcımcısı Bekir Bozdağ’dan İstanbul merkezli yürütülen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili açıklama geldi.

Bozdağ şöyle konuştu:

‘AK Parti hükümetlerinin yüzü aktır, alnı aktır. Biz büyük bir aileyiz. Bu aile içinde birilerinin eksikliği olduğu zaman bugüne kadar bunu hiç örtmedik, örtülmesine de izin vermedik.

‘DEVLETİ TANIMAYANLARA TANITMAK LAZIM’

Soruşturmanın gizliliği ihlal edildi. Devleti tanımayanlara devleti tanıtmak lazım. Bakanın, valinin, emniyet müdürünün soruşturmadan haberi yok bu doğru.

Ama bazı gazetecilerin, gazetelerin, internet sitelerinin haberi var. Manşet manşet ortaya koyuyorlar. Bazı gazeteler her şeyi bilirken ben Başbakan Yardımcısı olarak bir şey bilmiyorsam burada herkesin düşünüp bir durması lazım.

‘KİM SIZDIRIYOR?

Bunları kim sızdırıyor? Soruşturmanın gizliliğini ihlal eden savcılarsa savcılar, zabıt katibiyse katipler, adli kolluksa adli kolluk hakkında Başbakan Yardımcısı olarak Adalet Komisyonu huzurunda suç duyurusunda bulunuyorum.’

İŞTE O FOTOĞRAFLARDAKİ SORU İŞARETLERİ!

1.20131219152256.jpg

Nisan ayında saat gecenin onunda zifiri karanlık olması gereken hava nasıl aydınlık oluyor?

2.20131219152434.jpg

2009 yılına ait görüntünün 14 aylık olduğu söylenen soruşturma dosyasında işi ne? Sol tarafta yer alan yeni kasa Opel Astra şaşırttı. Söz konusu model 2010 yılında piyasaya sürüldü. Üstelik çekim 2009 yılının başı…

4.20131219154055.jpg

Şubatın 16’sında giyilen kıyafetler sonbaharda giyilebilecek türden. Para dolu valizin ortada bırakılması da tuhaf karşılandı.

3.20131219153331.jpg

Havanın yeni kararmaya başladığı saatlerde her şey olması gerektiği gibi. Oysa ilk kare gün ortası gibi.

internethaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir