Özürle bu iş bitmez!

AKYAZI ADALET VE ÖZGÜRLÜKLER PLATFORMU 23.03.2013

BAŞÖRTÜSÜNE ÖZGÜRLÜK İÇİN 320. BASIN AÇIKLAMASINDA BERABERİZ

Özürle bu iş bitmez!

İsrail nihayet Mavi Marmara cinayetleri nedeniyle Türkiye’den resmen özür dilemeyi kabul etti. Bu gelişme sadece bizler açısından değil dünya tarihi açısından da bir ilktir. Zira bugüne kadar Siyonistlerin işledikleri cinayetler nedeniyle herhangi bir ülkeden özür dilediği görülmemiştir. Bu özrün yapılmasında hiç şüphesiz ülkemiz insanın kararlı tutumu büyük rol oynamıştır. Ancak unutmamak gerekir ki şehitlerimizin, yaralılarımızın ve tüm mavi Marmara mazlumlarının uğradıkları zulmün hesabı siyasi ve hukuki yollardan mutlaka sorulmalı, tazminatlar ödenmelidir. Yoksa Siyonistler sadece özür dilemekle meselenin hallolacağını düşünüyorlarsa büyük bir yanılgı içindedirler. Rabbimizin inayeti ile aziz şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak ve bu özrün arkasından tazminatlar ve diğer talepler de er ya da geç gelecektir. İsrailin bu özrünün tüm mazlum Filistinli kardeşlerimiz için de önemli bir anlamı vardır. Onlar da siyonistlerin ilk kez tükürdüklerini nasıl yalamak zorunda kaldığını görerek mutlu olmuşlardır. İnşallah Filistin özgürleşinceye ve israilin zulmü son buluncaya kadar bu mücadele devam edecektir.

Baharın gelişini müjdeleyen bu günlerde ülkemizin uzun zamandır içinde bulunduğu sorunların çözümü konusunda da sevindirici gelişmeler yaşanmaktadır. Yaklaşık 30 yıldır devam eden Kürt sorunu ve buna bağlı çatışma ortamının nihayet sona ermesi amacıyla başlatılan yeni süreç inşallah halkımızın çektiği acıların bir daha yaşanmaması ve akan kardeş kanının durmasına vesile olacaktır.

Emperyalistlerin böl, parçala, yut taktiğini uygulayarak Müslüman halkımızı Türk-Kürt kavgasıyla birbirine düşman etmeye çalışması karşısında artık yeter denilmiş ve büyük bir siyasi risk üstlenerek bu sorunu çözme konusunda bir kararlılık ortaya konmuştur. İnşallah kan emicilerin tuzaklarına düşmeden ve derin güçlerin provokasyonlarına fırsat verilmeden bu barış süreci başarıyla tamamlanır. Aksi halde bütün milletimizin maddi ve manevi olarak çok büyük kayıplar yaşamasına neden olan ve emperyalistlerin oyuncağı haline getirilen bu mesele çok daha büyük parçalanmalara ve çatışmalara dönüşebilir. O yüzden Pkk’nın silahları bir daha geri dönülmez biçimde bırakması, ülke dışına çıkması ve kısacası dağdan inmesi gerekmektedir. Bu aşamada yeni anayasanın da tüm halkımızın temel hak ve özgürlüklerini eşit olarak güvence altına alacağı bir yapıda hazırlanması ve biran önce meclisten geçmesi gerekmektedir. Böylece yeni sürecin önündeki tüm hukuki ve yasal engellerin kaldırılması ve insan hakları hukukuna dayalı bir anayasanın hayata geçirilmesi için çaba harcanmalıdır.

Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet Ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder Akyazı Şube Başkanı

Mahmut ALEMDAR

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir