Pazarköy Deprem Şehitlerini Unutmadı

resim7868_4Akyazı’ya bağlı Pazarköy’de 17 Ağustos 1999 da meydana gelen asrın depreminde hayatlarını kaybeden deprem şehitleri için mevlüt okutuldu.

Okuma öncesi söz alan Pazarköy Muhtarı  Mehmet Kurt yaptığı konuşmada Deprem ve diğer şehitlerimiz için  bu yıl 6.sını düzenlemekte olduğumuz mevlüt törenine hoş geldiniz dedi.

Her yıl 17 Ağustos tarihlerinde geleneksel olarak düzenlenen mevlüt törenlerinin bu yıl 6.sını gerçekleştiren Pazarköy’lüler bir hafta gecikmeyle de olsa şehitleri için Kuran-ı Kerim ve mevlüt okutarak tüm şehitlerimize dualarla gönderdiler.

Kalabalık bir katılımın olduğu mevlüt töreninde yine sayıca fazla olan hoca ve hafızlar tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve Melütün ardından  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Ramazan Ayvalılı kısa bir konuşma yaparak kaybettiklerimizi unutmamak adına yapılan bu tür törenlerin güzelliklerinden bahsetti. Ayvalılı ayrıca İslam dünyasında son günlerde yaşanan olaylara bir anlam veremediğini belirterek din kardeşleri olarak neyi paylaşamadıklarını dile getirdi. Oysa geçmişte Müslüman ülkelerde huzur, güven ve adalet vardı. Dedi. Ramazan Ayvalılı gerek depremde hayatlarını kaybeden ve gerekse bu vatan için hayatlarını feda eden şehitlerimize rahmet dileyerek sözlerini tamamladı.

Mevlüt töreni Akyazı Müftüsü Mehmet Şenokur’un yaptığı dua ile sona erdi. Okuma sonunda törene katılan davetlilere yemek ikramında da bulunuldu.

resim7868_2 resim7868_3 resim7868_4 resim7868_5 resim7868_9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir