Plaka çalıp Hırsızlık yapmak istediler

Akyazı Yunus Emre Mahallesi Ekmekçiler sokak’ta Ahmet Türkyılmaz’a ait beyez eşya deposuna girmek isteyen hırsızlar mahalleli tarafından fark edilince depoyu soyamadan kaçtılar.

Edinilen bilgilere göre Akyazı Yunus Emre mahallesi ekmekçiler sokak ( eski sümerbank sokağı) ‘nda bulunan beyaz eşya deposu önünde siyah renkte transporter model minibüsü fark eden komşular önce depo sahibini sonra polisi arayarak bilgi verdi. Bu sırada olayı fark eden hırsızlar olay yerindenhızla uzaklaştı.

Komşu M. İsimli vatandaş olayı şu şekilde anlattı. Sabah saatlerinde siyah bir minibüs sokaktan birkaç kez geçtiğini fark ettim bir müddet sonra minibüs Ahmet Türkyılmaz’a ait deponun önünde park etti.
İçerisinden deri montlu iki kişi indi gayet şık giysili kişilerdi. Birini bekliyorlar sandım sonra depodan içeri bakınca şüphelenerek evden inip deponun karşısından yakından baktığımda keskiyle kilidi kestiklerini fark ettim. Polise haber verim ardından deponun sahibini arayarak durumu bildirdim. Bu esnada başka bir komşu yoldan geçerken bana seslenince hırsızlar olayı fark ederek minibüse atlayıp
hızla kaçtılar. Minibüsün plakasını emniyete bildirdik“dedi.

Öte yandan olayla ilgili soruşturma yapan polisler minibüsün plakasının Yeni camide bir otomobilden çalındığı tespit edildi. Otomobil ve depodan parmak izi alan emniyet güçleri hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir