SAGİAD, Akyazılı işadamları için eğitim semineri düzenledi

İşadamlarını ve İş hayatını desteklemek amacıyla faaliyetler ve seminerler düzenleyen Sakarya Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (SAGİAD), Akyazı’daki üyelerinin KOSGEB girişimcilik desteğinden faydalanabilmesi için atağa geçti.
 Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB)  Sakarya İl Müdürlüğü’nden KOBİ Uzman Yardımcısı Sercan Mazgal ve KOBİ Danışmanı Arif Ercan Akyazı SAGİAD derneğin eğitim salonunda iş kurmak isteyenlere, hibe ve kredi imkânından faydalanması için KOSGEB ortaklığı ile girişimcilik eğitim semineri verdi.

Açılış konuşması yapan SAGİAD Akyazı ilçe Başkanı Metin Sert, İlçedeki iş adamlarının teşviklerden haberdar olması ve yararlanması amacıyla seminerin düzenlendiğini belirterek bu tür etkinliklerin periyodik olarak devam edeceğini söyledi.

Türkiye’nin ihracatının yüzde 20’sini gerçekleştiren TUSKON’a bağlı olarak çalıştıklarını ifade eden Metin Sert,  iş adamlarının vizyon sahibi olmaları için sinerji oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti.

Periyodik çalışmalar yanında Ekim ayı içerisinde ilçe İş adamlarıyla birlikte Kuzey Irak’a iş gezisi planladıklarını söyleyen Başkan Sert” ” Yurtiçi ve yurtdışı geziler düzenleyerek işadamlarının ufkunu açmaya hedefliyoruz. Bölgedeki iş dünyasının hacmini artırmak ve ivme oluşturmak azmindeyiz. Dünyadaki gelişimi takip ve başarımızı sürdürmek için eğitimli, donanımlı, kültürlü ve dürüst kadrolardan oluşan Akyazı işadamları ekibimizle de güzel işlere imza atacağız. Gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederim ”şeklinde konuştu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir