Sağlık İçin Hareket Et

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Akyazı Halk Sağlığı Müdürlüğü yürüyüş programı düzenledi.

Akyazı’da saat 13 30 da İlçe sağlık müdürlüğü bahçesinde Beden öğretmeni Özcan Bulut tarafından katılımcılara yaklaşık 15 dakikalık kültürfizik hareketi yaptırması sonrası Akyazı Emniyet Müdürlüğü ve 112 ekipleri gerekli önlemleri almaları ardından Akyazı Kenan Sofuoğlu parkına yürüyüş başladı.

Akyazı belediyesince ortaklaşa düzenlenen” Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz” etkinliğine Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, Akyazı sağlık müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, bulaşıcı olmayan hastalıklar şube müdürü Dr. Yaprak Demir,Akyazı S.A.B.A.H Derneği,Akyazı karate takımı ile vatandaşlar katıldı.

Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan’ın yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada  “Sağlık bakanlığımız 2014 yılını hareket yılı yürüyüş yılı olarak ilan etmesinden dolayı bugün sevdiklerimizle birlikte yürümeyi hedefledik. Bugün toplumumuza vereceğimiz mesaj daha çok yürüyerek sağlıklı olacağımızı bildirmek. Her yaştan vatandaşımızla birlikte bu güzel Sakarya gününde yürüyeceğiz. Çocuklar daha istekli gelecekten daha ümitliyiz” dedi.

Akyazı ilçe kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı, Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı yürüyüşe katılanları Kenan Sofuoğlu aile parkında karşıladı.

Akyazı belediyesi karate takımı Kenan Sofuoğlu aile çay bahçesinde muhteşem bir gösteri ile katılımcıların beğenini kazandı. Akyazı Belediyesi tarafından çeşitli ikramlar sonrası program son buldu

1

2

3

4

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir