Akyazı ve Sakarya ile hiç ilgisi olmayan bir şehrin internet sitesinde yayınlanan AK Parti haberi gündemi sarstı. Akyazı’da bir haber sitesi tarafından servis edilen haber hakkında Akyazı Halkın Sesi’nden haberle yanıt geldi.

ali-sener-bayraktarAkyazı Halkın Sesi Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haberde şu açıklamalar kaydedildi:

“AK Parti Akyazı belediye başkan aday adayı olan dokuz isimden biri başkan adayı olacak. Ancak bu aday henüz açıklanmadı.

Akyazı belediye başkan adayı henüz AK Parti Genel Merkezi ve Başbakan Erdoğan tarafından açıklanmamasına rağmen, 25 Kasım tarihinde Malatyaaksiyon.com haber sitesinde yayınlanan bir haber, Akyazı’daki bazı haber sitelerinde yeni bir habermiş gibi takdim edilerek Akyazı belediye başkan adayının Şener Bayraktar olduğu şeklinde haber yapılmaktadır.

AK Parti Akyazı belediye başkan adayı henüz açıklanmamıştır, kamuoyuna saygı ile duyurulur”

“BAYRAKTAR’IN DAHA ÖNCE BAŞBAKAN’LA YAPTIĞI ZİRAAT ODASI GÖRÜŞMESİ, ADAYLIK GÖRÜŞMESİ GİBİ HABER OLARAK SERVİS EDİLMİŞ VE TEPKİ TOPLAMIŞTI…”

AK Parti Akyazı Belediye Başkan Aday Adayı Ali şener Bayraktar’ın ismi daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yapılacak Ziraat Odaları görüşmesini adaylık görüşmesi gibi haber servisi yapmak iddiasıyla gündeme gelmişti. Bu gelişmelerin ardından Ali Şener Bayraktar’ın suskunluğunu sürdürmesi merak konusu oldu.

cevdet-akbasAK PARTİ AKYAZI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI CEVDET AKBAŞ:
BU AÇIKLAMALAR BİZE HAKARETTİR! BUNLARI TEŞKİLATÇILIK OLARAK KABUL ETMİYORUM…”

Yayınlanan  haberler üzerine, AK Parti Akyazı Belediye Başkan Aday Adayı Cevdet Akbaş, bu tür tutumların yanlış olduğunu, aday adayı olarak çalışmalarına devam ettiğini ve bu türden girişimleri teşkilatçılıktan saymadığını söyledi.

AK Parti’li Akbaş açıklamasında şunları kaydetti; “Benim Cevdet Akbaş olarak ‘kesin adayım’ sözlerini söylememi yada bu tür sözleri söyletmemi kimse beklemesin. Bu tür girişimleri şahsiyetime yakıştırmadığım gibi, aday adayı olarak bizlere yapılan hakaret olarak kabul ediyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir