Bakanlardan Teşekkür…

03 Aralık Dünya Engelliler Haftası olması münasebetiyle Ankara ATO’ da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hazırlanan “Engelsiz Türkiye’ye Değer Katanlar” programına, Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in davetlisi olarak katılan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi engelli öğrencileri tarafından hazırlanan birbirinden değerli eserleri de Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e sundu. Başbakan Yardımcı Ali Babacan’a ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi engelli öğrencilerinde ve öğretmenlerine  Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı’ya teşekkür ettiler.

Başbakan’a Mektup… Bakan’a RABİA Tablosu

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı Akyazı SGM’nin engelli öğrencileri tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yazılan,  duygu  ve düşüncelerini anlatan mektupları ve Filografi tablosu olarakta engelliler tarafından yapılan RABİA tablosunu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e teslim etti. Tabloyu çok beğenen Bakan Fatma Şahin; engelli öğrencilerin yaptıkları çalışmaları ilgi ile karşıladı. Yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını dile getiren Bakan Şahin, bu çalışmalar tüm Türkiye’ye örnek olmalıdır. Dedi.

SGM (Sosyal Gelişim Merkezi) öğrencileri tarafından gönderilen  eserleri, mektupları ve tabloları büyük bir dikkatle inceleyen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve diğer misafirler duygu dolu anlar yaşarken Akyazı’ya derin hürmet selam ve saygılarını gönderdiler.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hazırlanan “ Engelsiz Türkiye’ye Değer Katanlar ” programında Dünya Engelliler Federasyonu Başkanı Sanatçı Metin Şentürk, İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ve diğer Engelli dernekleri yöneticileri yanında çok sayıda engelli sanatçı, sporcu ve öğrenci katıldı.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ayrıca Akyazı’da bugüne kadar engellilere yönelik yapılan kaldırım düzenlemeleri, Akyazı genelindeki 32 okulda ve kamu binasında bahçe ve peyzaj düzenlemesi, 36 Engelli rampası, 12 Asansör çalışması ve ayrıca Akyazı’nın ilk Engelsiz binası Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi ve Merkezde gerçekleştirilen faaliyetleri ve yapılan çalışmaları hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e ve Başbakan Yardımcı Ali Babacan’a bilgi verdi.

1 2 3 4 5 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir