Sınavlara Büyük Bir Hızla Devam

Akyazı Belediyesi’nin eğitim ve öğretim organı olan Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi derslere destek merkezi bugünden itibaren sınavlara başladı.

İlk eğitim öğretimini geçtiğimiz yıl gerçekleştiren Bilgi ve Kültür Evi İlçemizde bulunan öğrencilere verdiği eğitimlerin meyvesi olarak Anadolu liselerine 60 öğrenciyi yerleştirdi.

2012 – 2013 eğitim öğretim yılında eğitim hakkı almak isteyen öğrenciler için açıklamada bulunan bilgi ve kültür evi yetkileri öğrencilerin eğitim alabilmeleri için sınavda muhakkak başarılı olmaları gerektiğini ve her öğrencinin kendi kategorisinde yaşıtları ile eşit şartlarda sınav olacağını kaydetti.

Bilgi ve Kültür evi yetkilileri ayrıca daha önce kayıt olan 6.7.8 sınıflara giden öğrencilerin hafta içi sınavlarının tamamlanacağını hafta sonu ise diğer beldelerden gelen 4.5.6.7.8 sınıfların sınavlarının yapılacağını bildirdiler.

Başkan Yaşar Yazıcı “ Her öğrencinin en kaliteli eğitim materyalleri ile eğitim görmek en güzel dokümanlarla eğitim görmek, en güzel eğitmenler ile çalışmak en büyük dileğimdir. Ancak hayat şartları göz önüne alındığında en adil seçimin sınav olmasından dolayı sınav yapmak zorundayız. Tüm velilerin öğrencilerinin başarı olması dileği ile hayat boyu mutluluklar dilerim ” dedi.

Daha önce sınavlar için kayıt olan öğrencilerden 4 ve 5.inci sınıfa gidenler için sınav işlemi bugün tamamlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir