TOÇOĞLU AL BU DUBALARI

TOÇOĞLU AL BU DUBALARI…

Sakarya büyükşehir belediyesi bu güne kadar Akyazı ilçesine tabiri caizse dişe dokunur bir hizmet yapmadı. Son olarak çarşı içi düzenlemesi ile Akyazı’ya yüzünü dönen ve ilçe halkını beklenti içine sokan ihmal edilmiş Akyazı’ya hizmetler devam edecek diyen başkan Toçoğlu yine hayal kırıklığı yaşattı. Toçoğlu temel sorunları ortadan kaldıracağına Akyazı halkının hak ettiği hizmetleri yapmak yerine basit çözümlerle Akyazılılarla sanki alay ediyor. Toçoğlu hizmet diye kendince çok önemli bir iş yaparak ilçedeki var olan sorunlardan biri olan trafik sorununu içinden çıkılmaz hale getirdi.

İlçedeki Trafik sorununun gidereceğine tam anlamı ile ve halk değimi ile içine etti. Önce İlçe merkezinde tek yön uygulaması başlatacağını ve bu konuda yapılan çalışmalar sonucunda uyarı levhalarını koyan ancak iki yıldır uyarı levhaları olmasına rağmen tek yön uygulamasını başlatamayan Toçoğlu trafik akışını hızlandırmak. Ana caddelerde ve trafik yoğunluğu olan cadde ve sokaklarda otoparkları daha düzenli hale getirmek için parkomatlar yerleştirdi ve parkları hem de karayolu üzerinde paralı hale getirdi. Bunun yasal olmadığını bile, bile bu uygulamayı başlatan Toçoğlu bununla da kalmadı. Yıllardır gündeme getirdiğimiz caddelerin ıslahı ve sinyalizasyon sistemini kurmadı

Toçoğlu inatla ve ısrarla Akyazı ilçesine elinden gelen tüm olumsuzlukları yaşatmak için gece gündüz çalışıyor.

Biz caddelerde sinyalizasyon isterken alternatif caddelerin açılmasını bir an önce tek yön uygulamasının başlatılmasını beklerken Toçoğlu günün koşullarına uygun olmayan kavşak bile denmeyecek olan alanlara yeni bir çalışma ile bu kavşaklara yeni düzenleme yaptı.

Ne yaptı

Akyazı halkı ile adeta alay eder gibi Plastik dubalarla kavşak düzenlemesi yaptı.

Bu kavşak düzenlemelerinde yayalar yok. Araç sürücüleri ise cambazlık yapmak zorunda kalıyor. Bu dubalar sayesinde araçlar kavşaklarda dönmek için trotuarlara çıkıyor yayaların can güvenliğini tehdit ediyor. Ancak bunların ne önemi var. Toçoğlu projesiz yapılabilirliğini araştırmadan talimat veriyor ve talimatı alanlarda gelip kafalarına göre göz kararı dubaları dikiveriyorlar. Bu nasıl hizmettir.

Dediğim gibi Toçoğlu Akyazı halkına eziyet etmek için elinden geleni yapıyor. Diğer ilçelere standartlara uygun kavşak düzenlemesi yapan üst geçitler yapan akıllı kavşaklarla çağdaşlığı sunan. Toçoğlu Akyazı’ya da hizmet diye plastik dubalarla kavşak düzenlemesi yaparak hizmet ettiğini sanıyor.

Bu dubalarla yapılan kavşak düzenlemesi Akyazılılara hakarettir. Bu nedenle Toçoğlu’na diyorum ki al bu dubaları…

Akyazı ilçesi senin istediğin gibi at koşturacağın bir alan değildir.

Yapman gereken hizmetleri yapacaksan kurallara uygun, kamu yararına ve ilçeye yakışır bir şekilde yap

Yapmayacaksan al dubalarını.. bizi de bize bırak

Biz başımızın çaresine Mart 2014’e kadar nasıl olsa bakarız.

Kaynak : Akyazihalkinsesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir