Velilerden Kütüphane İçin Kermes

Akyazı İnönü İlköğretim Okulu 2-C sınıfında okuyan öğrencilerin sınıflarında kütüphane oluşturabilmek için veliler okul bahçesinde kermes düzenlediler.

İkinci sınıfta okuyan öğrenciler için veliler tarafından evlerinde hazırladıkları pasta börek kurabiyeleri okul bahçesinde satarak kütüphane parası kazanmaya çalışıyorlar.
Öğrencilerinin boş zamanlarında kitap okuyabilmeleri için sınıf içinde kütüphane oluşturabilmek için kermes düzenlediklerini belirten 2-C sınıfı öğretmenini Sabahat Yıldırım, “Sınıfımızın kitaplığı yok ayrıca öğrencilerim ikinci sınıf kendilerinin okuyabileceği hiçbir kitap bulunmamakta. Sınıf kitaplığını kurabilmek için para lazım.

Velilerimizle görüştük hem okul içinde sınıf olarak etkinliğimiz olsun hem de kütüphaneyi kuralım istedik. Hem de velilerimiz birbirlerini tanısın kaynaşsın istedik. Kendileri evlerde yaptıkları yiyecekleri okul bahçesinde öğrencilerimize uygun fiyattan satışı yapılmakta Öğrencilerimizde doğal ve anne yemeklerini yeme fırsatı bulu diye düşündük. Duyarlı vatandaşlardan ve iş adamlarımızdan sınıf kütüphanesi için desteklerini de bekliyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir