Vicdan Muhasebesi Yapın

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu 371. Basın Açıklaması

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu adına açıklama yapan Mazlumder Akyazı Sözcüsü İrfan Alemdar “İslamdünyasındaki savaş, işgal ve çatışmaların büyük acılara ve zulümlere yol açtığı bir zaman diliminde yaşıyoruz. Suriye’de 4.yılına giren savaşta ne kadar masum insanın öldüğü belli değil. Milyonlarca suriyeli kardeşimiz zalim diktatör Esad’ın zulmünden kaçarak canlarını kurtarmaya çalışırken komşu ülkelerde yokluk, sefalet ve hastalıklarla mücadele etmek zorunda. Bir başka diktatörün zulmü altında inleyen Mısırda İhvan hareketi yasaklandığı gibi binlerce İhvan mensubu yeniden zindanlara dolduruldu.

Bölgenin kanayan yarası Filistin topraklarında ise İsrail vahşeti tüm boyutlarıyla devam ediyor. Önceki gün İsrail ordusu, Gazze’de 7 noktayı havadan vurduğunu duyurdu. Zaten abluka altında olan ve temel insani ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan Gazze halkı bir kez daha Siyonistlerin hedefi oldu. Mısır rejiminin Hamasın faaliyetlerini yasaklaması ve Arap ülkelerinin Filistin’i yalnız bırakarak adeta İsrail’in zulmüne çanak tutması mazlum Filistin halkının acısını bir kat daha artırmaktadır.

İslam ümmeti, kâfir emperyalist güçlerle işbirliği yaparak Müslümanlara ihanet eden yönetimleri çok iyi tanımaktadır. Onların karakteri, haklıdan yana değil zalimden yana olmak üzerinedir. Ancak bilinmelidir ki zalimlere uşaklık edenler günü geldiğinde onlarla birlikte baş aşağı olacak ve tarihin karanlık sayfalarında yerlerini alacaklardır.

Ülkemizde de bu zalim ve hain güçlerin gönüllü hizmetkârlığını yapan ve maalesef kendilerini İslam’a nispet eden zavallı topluluklar bulunmaktadır. Mavi Marmara şehitlerini ağzına almaktan imtina eden, siyonist emperyalistlerin vahşetine karşı tek söz söyleme cesareti olmayan işbirlikçi guruplara da buradan seslenmek istiyoruz. Müslümanların arasına fitne tohumları ekeceğinize ve Siyonistlerle işbirliği yaparak kendi ülkenize ihanet edeceğinize bir vicdan muhasebesi yapın. Suriye’de binlerce çocuğun katledilmesine, Gazze’de binlerce çocuğun öksüz ve yetim bırakılmasına ses çıkarmayan sizler, karanlık güçlerin taşeronluğunu yapan örgütlerin propagandasını yaparak kendinizi affettiremezsiniz.

Müslümanlar, güce değil hakka ve hakikate teslim olurlar. Siz ey gafiller, bugün güçlü görünenlerin yanında olarak izzet ve şerefinizi iki paralık etmeyin. Adaletten ayrılırsanız, şeytanın ve onun askerlerinin kölesi olursunuz. Rabbim bizleri sırat-ı mustakim üzere kılsın, zalimlerle birlikte har olmaktan muhafaza buyursun ve içimizdeki beyinsizlerin yüzünden bizi de helak etmesin” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir