Yalçın Akdoğan Cemaat’i Gösterdi!

İstanbul’da düzenlenen ve Ankara’ya uzanan rüşvet ve ihale yolsuzluğu operasyonu ile ilgili henüz yetkili makamlardan bir açıklama yapılmazken, Başbakan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, twitter hesabından operasyonu değerlendirdi.

BAKANLARIN OĞLU DA GÖZALTINDA
Operasyonun TOKİ ve bazı devlet ihalelerinde yolsuzluk sebebiyle gerçekleştirildiği bildirilirken, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ile Şehir ve Çevrecilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar da gözaltında alındı. Bu olay üzerine Bakan Çağlayan’ın, sabah programlarını iptal ettiği açıklandı. İçişleri Bakanı Muammer Güler’in de bugün Sofya’da katılacağı program iptal edildi. Güler, Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan arasında Kapitan Andreevo sınır kapısında kurulması öngörülen polis ve gümrük ortak temas merkezinin kuruluş ve işleyişine ilişkin anlaşmanın imza törenine katılacaktı.

FATİH BELEDİYE BAŞKANI EMNİYET’E GÖTÜRÜLDÜ
Gözaltına alınan isimler arasında Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de bulunduğu belirtiliyor. Hürriyet’e bilgi veren belediye kaynakları, Demir’in bilgisine başvurulacağını kaydetti. Aynı kaynaklar, Demir’in sabah erken saatlerde Emniyet’e götürüldüğünü söyledi.

AKDOĞAN AÇIK AÇIK CEMAAT’E TEPKİ GÖSTERDİ
Akdoğan, attığı iki tweet ile açık açık operasyondan Cemaat’i sorumlu tuttu ve tepkisini dile getirdi.

İŞTE AKDOĞAN’IN O TWEETLERİ;

t_9474

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir