Yedi Yıl Sonra Kemikleri Defnedildi

Akyazı Boztepe Köyünde yedi yıl önce gerçekleşen cinayete kurban giden Mithat Bayraktar’ın cenazesi Yağcılar Köyü Merkez Cami’nde dün kılınan cenaze namazına müteakiben Yağcılar Köyü aile mezarlığına defin edildi.

Jandarma katil zanlısı B.Y’ın gösterdiği yerde maktulün cesedine ait üç adet kemik parçası buldu. Bulunan kemikler adli tıpta yakınlarından alınan kan örnekleri ile uyuştuğu belirlendi. Ailesi adli tıptan M.B ait kemikleri alarak cenaze namazı sonrası aile mezarlığına defin edildi.

Edinilen bilgilere göre 2006 yılından evinden çıkan ve bir daha geri dönmeyen M.Bayraktar için ailesi tarafından kayıp olduğu ve cinayete kurban gitmiş olabileceği ihtimali ile jandarmaya ihbarda bulundu. Ailesi tarafından yapılan çalışmalar sonucu oğullarının son görüştüğü ve katil zanlısı olabilecek kişi ve kişiler hakkında bilgi toplayarak yetkililerle paylaştı. İlgili makamlarca yapılan çalışmalar sonucu savcılık tarafından cinayetten iki yıl sonra şahsın kayıp olarak aranmasına devam edildi. Adli olarak dosyası kapatılan ve 2012 yılı başlarında Akyazı İlçe jandarma Komutanlığı tarafından kayıp olarak aranan M.Bayraktar’ın dosyası tekrar gündeme alınarak yaklaşık 1 yıl süren takip ve delil elde etme sürecinden sonra şüpheli B.Y. yakalanıp mahkemede suçunu itiraf ederek tutuklandı.

Gözaltına alınan katil zanlısı Jandarma eşliğinde olay yerine giderek cinayeti nasıl işlediğini detayıyla anlatan anlattı. Yıldıztaş, Olay günü bana telefon ederek alacağını istedi. Bende kendisini köye çağırdım. Alacağına karşılık kendisine fındık vermek istedim. Kabul etmedi tartıştık. Bende kendisini babama ait tüfekle kendisini vurdum. Kendisine ait motosikleti ve cep telefonunu alarak İstanbul’da bulunan abimin yanına gittim. Cinayet dosyası kapatıldığı için köye geri döndüm diye ifade vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir