» 
Yeni Öğretim Yılı Mini Mini Birlerle Başladı
a aa
Tarih : 10 Eylül 2013 0:04
Yeni Öğretim Yılı Mini Mini Birlerle Başladı
2013-2014 Öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü birinci sınıflarla başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren okula velileri ile gelen minik öğrenciler okul bahçelerinde renkli görüntüler oluşturdu.
Yeni Öğretim Yılı Mini Mini Birlerle Başladı
reklam

2013-2014 Öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü birinci sınıflarla başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren okula velileri ile gelen minik öğrenciler okul bahçelerinde renkli görüntüler oluşturdu.

İlk zille beraber öğrenciler öğretmenleri tarafından karşılandı ve  sınıflara alındı. Öğrencilerle teker teker tanışıldı. Daha sonraki saatlerde hep beraber okulun bölümleri gezildi. Okulda çalışanlar tanıtıldı. Okulda nasıl davranılması gerektiği öğrencilere anlatıldı.

Daha sonra da okul bahçesine çıkılarak çeşitli oyunlar oynandı. Okulun ve okul bahçesinin temizliği ile kantinden nasıl alışveriş yapılacağı gösterildi.

Birinci sınıflar bir hafta boyunca okula alışma süreci geçirecek.
İlçenin en kalabalık okulu olan Konuralp İlkokulu Madanoğlu İlkokulu öğrencilerinin de katılımı ile daha da arttı. Konuralp İlkokulunda bu yıl birinci sınıflar 8 şube oldu. Mevcut ise 300 civarında.
2,3,ve 4. sınıflar 16 Eylül 2013 Pazartesi günü öğretim yılına başlayacaklar.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  birkaç yıldan beri yapılan uygulama ile okula yeni başlayan1. sınıf öğrencileri okula uyum için 1 hafta erken okula başlatılıyor.
Bu süreçte çocuğun okula oryantasyou (uyumu) sağlanırken aynı zamanda okul fobisi, aileden ayrılma kaygısının da yenilmesi amaçlanıyor.
Okullarda geçtiğimiz yıl uygulanan serbest kıyafetten bu yıl velilerin isteği ile vaz geçildi ve tek tip kıyafete dönüldü.

Bizim Akyazı

resim7983_2 resim7983_3 resim7983_4 resim7983_5 resim7983_7

Etiketler :

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

  • İçişleri Bakanlığından berberler için genelge

   İçişleri Bakanlığından berberler için ...

   İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Berber/Güzellik Salonu/Kuaförlerin Açılması” konulu genelge gönderdi. Genelge ile tüm dünyada devam eden yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınının halk sağlığı...

  • Kontrolden çıktı ağaca çarparak durabildi

   Kontrolden çıktı ağaca çarparak durabi...

   Edinilen bilgilere göre sabah saatlerinde virajı alamayan sürücü kontrolünü kaybederek önce çöp konteynırına ardından ağaca çarparak durabildi. Kazada yaralı olmazken araçta maddi hasar meydana...

  • YSK yasak getirmişti Akyazı’da muhtar adaylarının Pankart ve afişleri toplandı

   YSK yasak getirmişti Akyazı’da m...

   YSK, muhtar adaylarının pankart, döviz ve afiş kullanmasına yasak getirmişti. Bu kapsamda Akyazı'da muhtarların pankartları toplandı. Sakarya Valiliği önceki gün yaptığı açıklamada, Köy Muhtarlığı ve...

  • Cumhur İttifakı adayları Akyazı’da istişare toplantısı yaptı

   Cumhur İttifakı adayları Akyazı’...

   Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti ve MHP'de Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan ve Meclis Üyesi adayları istişare toplantısı yaptı. Cumhur İttifakı Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan, AK...

  • Suriyeli aile büyük korku yaşadı Pazarda bulundu

   Suriyeli aile büyük korku yaşadı Pazar...

   Akyazı Pazar Yeri'nde kaybolan Suriyeli çocuk ailesine teslim edildi. Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen Suriyeli bir ailenin erkek çocuğu, pazar yerinde kayboldu. Vatandaşların bulduğu çocuk...

AKYAZI ANKET

Üzgünüm, anket şu an aktif değil!

GÜNÜN HABERLERİ