Yeni Öğretim Yılı Mini Mini Birlerle Başladı

2013-2014 Öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü birinci sınıflarla başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren okula velileri ile gelen minik öğrenciler okul bahçelerinde renkli görüntüler oluşturdu.

İlk zille beraber öğrenciler öğretmenleri tarafından karşılandı ve  sınıflara alındı. Öğrencilerle teker teker tanışıldı. Daha sonraki saatlerde hep beraber okulun bölümleri gezildi. Okulda çalışanlar tanıtıldı. Okulda nasıl davranılması gerektiği öğrencilere anlatıldı.

Daha sonra da okul bahçesine çıkılarak çeşitli oyunlar oynandı. Okulun ve okul bahçesinin temizliği ile kantinden nasıl alışveriş yapılacağı gösterildi.

Birinci sınıflar bir hafta boyunca okula alışma süreci geçirecek.
İlçenin en kalabalık okulu olan Konuralp İlkokulu Madanoğlu İlkokulu öğrencilerinin de katılımı ile daha da arttı. Konuralp İlkokulunda bu yıl birinci sınıflar 8 şube oldu. Mevcut ise 300 civarında.
2,3,ve 4. sınıflar 16 Eylül 2013 Pazartesi günü öğretim yılına başlayacaklar.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  birkaç yıldan beri yapılan uygulama ile okula yeni başlayan1. sınıf öğrencileri okula uyum için 1 hafta erken okula başlatılıyor.
Bu süreçte çocuğun okula oryantasyou (uyumu) sağlanırken aynı zamanda okul fobisi, aileden ayrılma kaygısının da yenilmesi amaçlanıyor.
Okullarda geçtiğimiz yıl uygulanan serbest kıyafetten bu yıl velilerin isteği ile vaz geçildi ve tek tip kıyafete dönüldü.

Bizim Akyazı

resim7983_2 resim7983_3 resim7983_4 resim7983_5 resim7983_7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir