Yerel Hak-sen Sakarya’da Kuruldu

Yerel Haksen Sakarya İl Temsilciğine Mehmet Sarı, İşyeri Temsilciliğine Cemil Demirağa Atandı.

Hak-Sen Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi İsmet Karaca’yı ziyaretlerinde İl Temsilcisi Mehmet Sarı ve üye Hilmi Konuk Yerel Hak-Sen işkoluyla ilgili sıkıntılarını Hak-Sen Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi İsmet Karaca’ya aktardılar, Haksen Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi Karaca yaptığı açıklamada:

‘‘Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelinin sosyal denge sözleşmesi ve promosyon sorunları devam ediyor. Teşkilat çalışmalarına Sakarya ‘da hız veren Yerel Haksen Yönetimi yaptığı istişarelerden sonuç alınamaması üzerine AFAD çalışanlarının haklarını yargıda arayacak. Gerek sözleşme imzalandıktan sonra kuruma atanan personelin banka promosyonu dışında tutulması, gerekse tüm personelin sosyal denge sözleşmesi kapsamı dışında bırakılması kabul edilemez. Konuyu değerlendiren Yerel Haksen Hukuk Müşavirliği yapılan haksızlıkları ortadan kaldırmak için hukuk mücadelesini başlatacaktır bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın’’ dedi.

Daha sonra Karaca ‘‘Sakarya’da 3. Temsilciliğimizi kurduk. Sırada Sağlık Hak-Sen ve Milli Eğitim Haksen var. Sakarya’da bütün iş kollarımızın temsilciliklerini kuracağız, Sakarya’da Hak-Sen Sendikasını söz sahibi bir noktaya getireceğiz’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir