Zamanı İyi Değerlendirme Semineri

Akyazı Anadolu Öğretmen Lisesi Rehberlik Servisi tarafından hazırlanan “Ders Çalışıyor Gibi Yapmak ile Ders Çalışmak Arasında ki İnce Çizgi” konulu seminer, 11. sınıf öğrencileri tarafından ilgiyle dinlendi.

Seminere konuşmacı olarak Rehber öğretmen Erkan COŞKUN ile 12. sınıf öğrencileri Ece Nur ÖZDEMİR, M. Furkan KENDİR ve Nurefşan BALKAYA katıldı. Son sınıf öğrencileri 11. sınıf öğrencilerine, kendilerinin üniversite sınavlarına hazırlanırken yaptıkları hatalar, bir sene sonra keşke dememek için yapılması gerekenler, kaç saat ve nasıl ders çalışılmalı konularında bilgi verirken; okul rehber öğretmeni Erkan COŞKUN ise nasıl ders çalışılmaz ve ders çalışmayla ilgili en çok düşülen tuzaklar, YGS ile LYS’ ye ne zaman, nasıl çalışılmalı konularında bilgilendirme yaptı. Daha sonra soru cevap ve bireysel görüşme bölümüne geçildi.

Okul Müdürü Bülent KAYA 12.sınıf öğrencilerimizin üniversite sınavına hazırlanma sürecinde edindikleri tecrübeleri 11.sınıf öğrencileriyle paylaşılması fikrinden yola çıkılarak, rehberlik servisi tarafından düzenlenen bu seminere katılımdan ve gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını belirterek bu tür seminerlere devam edeceklerini belirtti.

5

6

7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir